اخبار فناوری و ارتباطات

اولین کشور شناور با ارز مجازی ویژه در سال ۲۰۲۲ شکل خواهد گرفت

اولین کشور شناور با ارز مجازی ویژه در سال ۲۰۲۲ شکل خواهد گرفت

به تازگی گزارش شده که اولین کشور شناور مستقل قرار است در سال ۲۰۲۲ میلادی شکل گرفته، خارج از آئین نامه‌های دیگر دولت‌ها عمل کرده و ارزی مجازی ویژه خود به نام وایرون (Vayron) داشته باشد.

 

این کشور شناور که قرار است نزدیکی جزایر هایتی در اقیانوس آرام ساخته شود، بیش از ۳۰۰ خانه، هتل، رستوران و دفتر کاری تعبیه خواهد شد. «پیتر تیل» یکی از بنیانگذاران کمپانی پی‌پل، ۵۰ میلیون‌ دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و با دولت پلی‌نزی فرانسه در آن شریک شده. علاوه‌ بر آن گروهی از نخبگان، خیرین و سرمایه‌گذاران نیز از تشکیل شدن اولین کشور شناور مستقل در اقیانوس آرام حمایت کرده‌اند. چند وقتی است که کشور فرانسه پلی نزی در خطر قرار گرفته و ممکن است با بالا آمدن سطح دریا از بین برود. این مسئله موجب شده که این کشور در پروژه‌ی یاد شده سرمایه گذاری کند.

 

 

 

 

 

 

 

Nathalie Mezza-Garcia دانشمند علوم سیاسی و محقق این پروژه‌‌ی که جزیره‌ی معلق (Floating Island Project) لقب گرفته، اعلام نموده‌ ساکنین این جزیره، از تمامی تاثیر‌ات منفی جغرافیای سیاسی  و مشکلات بازرگانی به دور خواهند بود چرا که کشور اشاره شده کاملاً مستقل عمل خواهد کرد. او خاطر نشان نمود که طی آینده‌ای نزدیک در صورت بروز مشکلات یا حواث ناگوار، این کشور قادر خواهد بود پناهندگان فراری که دیگر منزلی ندارند را پناه داده و آنها را ساکن این جزیره کند.

 

این پروژه بر اساس معماری پلی‌نزی فرانسه طراحی شده و قرار است از فرهنگ این کشور نشات بگیرد. استارتاپ حامی این پروژه سعی کرده زیست بودم جزایر پلی‌نزی را در خود پیاده کرده و حتی  سقف ساختمان‌ را با استفاده از بامبو و گیاهان محلی تزیین کرده تا محلی برای کشت میوه و سبزی بیافریند. شکل کلی پروژه از آسمان، شبیه به یک قلاب ماهی است که سنبل یکی اسطوره‌های قدیمی هایتی یعنی ماوی (Maui)  به شمار می‌رود.

 

 

 

 

 

 

 

این کشور کوچک شامل ۱۱۸ جزیره‌ی کوچک خواهد شد و خواهد توانست ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای دهد.

منبع : http://digiato.com

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top