اخبار فناوری و ارتباطات

آپدیت سالانه ویندوز 10 تمرکزی ویژه روی مسائل آموزشی در مدارس دارد

آپدیت سالانه ویندوز 10 تمرکزی ویژه روی مسائل آموزشی در مدارس دارد

آپدیت سالانه ویندوز 10 قرار است علاوه بر بهبود عملکرد دستیار کورتانا و پشتیبانی از قلم، تمرکز ویژه ای روی مسائل آموزشی داشته باشد و چند اپ جدید برای مدارس با خود به همراه می آورد. با افزایش استفاده از کروم بوک در مدارس، مایکروسافت می خواهد راه اندازی ویندوز 10 روی کامپیوترهای متصل به یکدیگر را بهبود ببخشد.

بعد از عرضه آپدیت سالانه، معلمان می توانند به کمک اپلیکیشن «راه اندازی پی سی های مدرسه» دستگاه های را به یکدیگر متصل کنند. به گفته مایکروسافت لاگین در اکانتی جدید برای نخستین بار حدود 26 ثانیه طول می کشد اما بعد از آن، این مدت زمان به تنها 6 ثانیه کاهش می یابد که سرعتی به مراتب بیشتر از ورژن های قبلی ویندوز است.

Microsoft Classroom هم یکی از بخش های جدید Office 365 است که با محوریت آموزش ساخته شده و به معلمان اجازه می دهد تا به صورت همزمان مدیریت کلاس درس خود را برعهده بگیرند. مدارس هم چنین می توانند از قابلیت «سینک اطلاعات مدارس» (SDS) مایکروسافت برای ادغام اطلاعات Classroom با داده های قبلی خود استفاده نمیاند. علاوه بر این، اپلیکیشنی برای برگزاری امتحانات امن نیز در نظر گرفته شده که به برگزاری امتحانی استاندارد در سراسر مدرسه کمک می کند. به کمک یکی دیگر از اپ های Office 365 به نام Microsoft Forms معلمان قادر به جمع آوری آمار و امتحانات خواهند بود.

صادقانه باید گفت جای تعجب دارد که مایکروسافت زودتر دست به چنین حرکتی نزده بود؛ خصوصا در مدارس آمریکایی که بسیاری از کارها به صورت اینترنتی و کامپیوتری دنبال می شوند. اما در هرحال شکی نیست که مایکروسافت دارد گامی بلند در راستای بهبود آموزش در مدارس بر می دارد.

منبع : www.Digiato.com

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top