اخبار فناوری و ارتباطات

مایکروسافت به شرکایش وعده داده، عرضه ویندوز 10 موبایل را از این ماه آغاز کند

مایکروسافت به شرکایش وعده داده، عرضه ویندوز 10 موبایل را از این ماه آغاز کند

آنطور که در برخی خبرها آمده، مایکروسافت به شرکای خود گفته است که این ماه آپدیت ویندوز 10 موبایل را ارائه می کند. بنابراین، اگر مدتهاست که منتظرید تلفن هوشمند مبتنی بر ویندوز 8.1 شما این آپگرید را دریافت کند، می توانید خوشحال باشید که بالاخره این اتفاق می افتد.

اما همانطور که در ابتدا گفتیم عرضه این آپدیت با تاخیرهای زیادی روبرو بوده و مایکروسافت چندین بار عهد و پیمان خود با کاربرانش را زیر پا گذاشت:

اکتبر 2015 (اوایل مهرماه): اعلام شد که آپگرید موبایل های ویندوزی در ماه دسامبر (اواسط آذرماه) آغاز می شود.

دسامبر 2015: بدون هیچگونه هشدار یا توضیحی، این شرکت اعلام داشت که آپگرید ویندوز 10 موبایل از اوایل سال جدید میلادی آغاز می شود.

اوایل ژانویه 2016 (دهه اول دی ماه): تعدادی از اپراتورهای اروپایی خبر دادند که پروسه عرضه این آپدیت را به زودی آغاز خواهند کرد.

اواخر ژانویه 2016 (اوایل بهمن ماه): یکی از همین اپراتورها اعلام نمود که آپگرید ها از ماه فوریه (یعنی اواسط بهمن) ارائه می شوند و به دنبال این خبر برخی از توئیت هایی که به ابتدای ژانویه اشاره داشتند حذف شدند. سایت ونچر بیت نیز بعدها گزارش داد که ایمیل مایکروسافت برای شرکایش دال بر به تعویق افتادن این پروسه به فوریه را مشاهده کرده است.

اواسط فوریه 2016 (اواخر بهمن ماه): دفتر مایکروسافت در مکزیک اعلام داشت که آپدیت ویندوز 10 موبایل در تاریخ 10 اسفند از راه می رسد.

10 اسفند 94: ویندوز 10 موبایل بار دیگر در تاریخ پیشتر وعده داده شده عرضه نشد.

و امروز هشتم ماه مارس مصادف با 18 اسفند است و آنطور که ایوان بلس به سایت ونچر بیت گفته، ایمیل دیگری از مایکروسافت را دیده است که برای شرکایش اسال کرده و در آن اعلام نموده که قصد دارد ویندوز 10 موبایل را تا اواخر این ماه (میلادی) یعنی حداکثر بیست روز دیگر برای تلفن های هوشمند قدیمی مبتنی بر ویندوز 8.1 ارائه نماید.

براساس این ایمیل، ارائه این آپدیت ها بعد از آن صورت می گیرند که شرکت مورد بحث آپدیت های ماهانه فریمور خود را برای دو پرچمدار لومیا 950 و لومیا 950 اکس ال ارائه کرد.

در گزارش منتشر شده توسط ایوان بلس آمده است، کاربران در وهله نخست باید به صورت دستی دستگاه خود را به ویندوز 10 موبایل آپدیت نمایند. البته هنوز چهار چوب زمانی مشخصی برای این به روز رسانی اعلام نشده اما گفته می شود که مایکروسافت در آینده اعلان های به روزرسانی را برای دستگاه هایی که انتظار دریافت این آپگرید را می کشند ارسال خواهد کرد.

البته آنها که دوست دارند سیستم عامل موبایل های ویندوزی خود را به آخرین نسخه اش ارتقاء دهند نباید انتظار داشته باشند که در نخستین روز از عرضه این آپدیت چنین امکانی برایشان فراهم گردد چراکه مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد به روز رسانی ویندوز 8.1 به ویندوز 10 موبایل مستلزم دریافت تاییدیه از اپراتورها و تولیدکنندگان سخت افزاری است و با در نظر داشتن تجربیات اخیر به نظر نمی آید که چنین امکانی ظرف یک روز فراهم شود.

این را هم باید در نظر داشته باشید که طبق اطلاعات ذکر شده در ابتدای این مطلب، مایکروسافت در عمل به تعهد خود بارها و بارها خلف وعده کرده و در نتیجه شاید بهتر باشد که این بار هم امید چندانی به آن نبندیم.

منبع : digiato.com

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top