اخبار فناوری و ارتباطات

باگ مرتبط با تاریخ می تواند آیفون و آیپد شما را به کام مرگ بکشاند

باگ مرتبط با تاریخ می تواند آیفون و آیپد شما را به کام مرگ بکشاند

باگ های نرم افزاری همیشه وجود داشته اند. این مشکل مختص یک نرم افزار یا سیستم عامل خاص نیست، اما برخی از آنها می توانند به قیمت گجت گرانقیمت شما تمام شوند.

هنوز مدت زیادی از ماجرای خطای ۵۳ که منجر به بریک شدن برخی آیفون ها شد، نگذشته که باگی تازه و خطرناک در سیستم عامل iOS پیدا شده است. کشف کننده این باگ ویدیویی در فضای آنلاین منتشر کرده که نشان می دهد چطور می توان با یک تغییر تاریخ ساده، موجب مرگ یک آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ شد.

طبق آنچه در این ویدیو نشان داده شده، باگ موجود در سیستم عامل iOS باعث می شود که با تغییر تاریخ سیستم به اول ژانویه سال۱۹۷۰، دستگاه ریبوت شده و دیگر بالا نمی آید.

در این حالت می توان دیوایس مورد نظر را به حالت DFU برد و آن را برای بازیابی اطلاعات به نرم افزار iTunes متصل ساخت، اما بعد از بازیابی، گجت شما در مرحله بوت شدن باقی می ماند و دیگر هرگز بالا نخواهد آمد.

گفته می شود باگ فوق در ابزارهای مجهز به پردازنده ۶۴ بیتی، شامل آیفون ۵، آیپد ایر و آیپد مینی ۲ و البته نسل ۶۴ بیتی آپاد تاچ، بروز می کند. بررسی ها نشان داده که این مشکل در بقیه دستگاه های ساخت اپل وجود ندارد.

البته این مشکل خیلی هم نگران کننده نیست، چرا که این بلا وقتی به سر دستگاه شما می آید که خود اقدام به تغییر تاریخ سیستم نمایید.

به احتمال فراوان اپل به زودی یک بروزرسانی برای رفع این باگ ارائه خواهد کرد.

منبع : digiato.com

ارسال نظر شما

 
   
 
Scroll to Top